Skupy aut – czy opłaca się skorzystać z ich oferty?

Trzeba przyznać, że aby odsprzedać samochód z drugiej ręki trzeba się bardzo natrudzić, a zwłaszcza poświęcić temu właściwą ilość czasu. Wszystkim osobom, które nie mają czasu na poszukiwanie klienta i organizowanie wszystkich formalności powiązanych ze sprzedażą, rekomenduje się skorzystanie z oferty firmy, jaką jest skup aut.

Jak prosperują takie firmy?

Działanie oparte jest na niezwykle mało skomplikowanych regułach. Wystarczy, że przedstawimy firmie samochód, który pragniemy sprzedać, chociażby przy pomocy e-formularza, w rezultacie otrzymamy wycenę, czyli propozycję cenową, za jaką dany skup aut będzie mógł odkupić pojazd samochodowy. Wycena realizowana przez tego typu formularz jest wyceną wstępną, a to dlatego, iż firma nie wie niestety, czy posiadacz auta podał wszystkie ważne informacje odnośnie samochodu. Jeśli informacje te są zgodne, później w trakcie bezpośrednich oględzin pojazdu samochodowego, cena zostaje identyczna jak w formularzu. Wycena samochodu to rzecz jasna nie wszystko, wszak znacząca jest pełna procedura odsprzedaży, która w tego rodzaju firmach nie jest skomplikowana. Aby odsprzedać pojazd po jego wycenie wystarczy dowieźć go do siedziby firmy. Jeśli nie ma takiej opcji, bo przykładowo klient nie ma na to czasu, albo auto nie jest w stanie przejechać żadnego kilometra, wtedy to pracownicy skupu aut są delegowani do tego, żeby odebrać auto od klienta. Taki odbiór samochodu w większości skupów jest pod każdym względem darmowy.

Metoda rozliczenia w skupie

Bez wątpienia jest to jedna z najistotniejszych kwestii, jeżeli chodzi o sprzedaż samochodu. Skup aut za gotówkę – przede wszystkim w ten sposób prosperują skupy. Już w momencie odsprzedaży samochodu klientowi przekazywana jest gotówka do ręki. Istnieje również możliwość wykonania przelewu na konto klienta – jest to rozwiązanie dla tych, którzy wolą mieć wszystko odpowiednio zaksięgowane.

Jeżeli ktoś pragnie sprzedać samochód do skupu, to z całą pewnością musi zdecydować się na firmę, która zaproponuje fachową obsługę w szybkim czasie. Dodatkowo ważne są również pozytywne referencje, które świadczą o tym, w jaki sposób firma prosperuje na rynku.

Motofirma – skup aut
ul. Ustronna 50
15-161 Białystok

Dodaj komentarz