Rodzaje lamp ogrodowych

Piękne urządzenie domu nie wystarczy, aby uzyskać okazały wygląd całości posesji. Elektryczne oświetlenie w ogrodzie pomaga nie tylko w bezpiecznym i przyjemnym spacerze wśród zadbanej zieleni w dowolnym momencie. Czysto dekoracyjne lampy ogrodowe odpowiadają za budowanie miłej i nastrojowej atmosfery poprzez łagodne światło. Atrakcyjny design lamp zewnętrznych zdecydowanie przyczynia się do tego. Oczywiście są też liczne ozdobne lampy ogrodowe, które również zapewniają jasne oświetlenie awaryjne.

Rodzaje lamp ogrodowych

Właściciele terenów przydomowych wybierają różne rodzaje oświetlenia zewnętrznego, które może przybierać barwę żółtą, mleczną lub naturalną, czyli przeźroczystą. Żarówki mleczne charakteryzują się światłem łagodnym i lekko rozproszonym, dzięki czemu nie są uciążliwe dla oczu. Żarówki naturalne dobrze sprawdzają się, gdy zostają umieszczone w lampach nad linią wzroku. Wszystkie rodzaje lamp ogrodowych mogą być ozdobą terenu bez względu na kształt oraz oczekiwane funkcje.

  • Kinkiet –znajduje zastosowanie najczęściej na ścianach domu i doskonale oświetla chociażby drogę do posesji.
  • Reflektor – daje światło mocne i może mieć charakter wiszący lub stojący.
  • Latarnie ogrodowe – są użyteczne, jeżeli ktoś ma duży teren wokół domu i posiada odpowiednie miejsce na jej ustawienie.
  • Słupki – tego rodzaju lampy ogrodowe mogą posiadać różnego rodzaju klosze i stabilną podstawę lub są mocowane do fundamentu z betonu.
  • Lampy pływające – niezwykle estetyczne rozwiązanie wymagające jednak dokładnego zabezpieczenia, aby nie stwarzać zagrożenia.
  • Lampy nawierzchniowe – to nowoczesne rozwiązanie nadające atrakcyjności każdej posesji, wyróżniają się odpornością i są przygotowane do dość dużych obciążeń.

Przeglądając wzory lamp ogrodowych można natknąć się na różne style, dostępne są modele klasyczne, ale można także znaleźć lampy futurystyczne. Zgrabne oświetlenie zewnętrzne może również dawać doskonałe efekty w najdalszych zakątkach ogrodu. W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na stopień ochrony, który zabezpieczy przed penetrującymi ciałami stałymi i cieczami.

Letnie imprezy w ogrodnicze mogą przynieść wiele rozrywki i na pewno są motorem spotkań w gronie znajomych. Większa jest przyjemność z obcowania z naturą, gdy goście mogą nadal bezpiecznie poruszać się po terenach zielonych w późnych godzinach. Jeśli ktoś chce użyć światła na zewnątrz, mogą powstać bogate akcenty świetlne dzięki lampom LED, które są bardzo dekoracyjne i występują w wielu ciekawych kolorach.

Zestawione punkty światła są bardzo często wykorzystywane do oświetlania drzew, jeśli ktoś woli piękne kulkowe światła w ogrodzie, znajdzie też takie modele bez problemu. Również powierzchnie wodne nie muszą być wyłączone z oświetlenia ogrodu. Oczywiście, oświetlenie zewnętrzne jest szczególnie ważne na balkonie i tarasie, ponieważ tutaj mieszkańcy domu częściej przebywają wieczorem niż na terenach zielonych

Dodaj komentarz