Odnawianie i oczyszczanie felg samochodowych

Felgi stalowe i dodatkowo felgi aluminiowe do aut mają w jakimś sensie być dopełnieniem i oczywiście ozdobnikiem auta. Felgi po pewnym czasie używania stają się brzydkie, gdyż są brudne, a czasem zniszczone. Oczywiście możliwa jest ich odnowa, piaskowanie, a później malowanie proszkowe. Co najciekawsze, felgi takie można w sposób błyskawiczny i efektywny odnowić w sposób relatywnie tani. Warto poznać proces odnawiania, zarówno felg stalowych, jak też tych aluminiowych.

Rozpoczęcie, inaczej mówiąc czyszczenie

Brud, który znajduje się na felgach jest czymś całkowicie normalnym, gdyż stykają się one cały czas z wieloma osadami a także pozostałymi brudami na jezdniach. Często też, odnowienie felgi czy też malowanie proszkowe felg nie jest wymagane, bowiem wystarczy ich właściwe przeczyszczenie. Naturalnie nie mówimy tutaj o tym, iż felgę należy oczyścić mokrą ściereczką z płynem, gdyż to naturalnie nie będzie skuteczne. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest stosowanie specjalistycznego roztworu do mycia stali bądź też specjalistycznego roztworu, który pozwala na mycie aluminium. Co więcej, wykorzystać warto karchera czy też innego rodzaju myjkę ciśnieniową, która pod wysokim ciśnieniem wymyje brud z felgi.

Konieczna może się okazać renowacja

Czasami wymagana jest specjalistyczna odnowa felg, która umożliwia przywrócić felgom ich dawny wygląd, na ogół potrzebne jest wówczas malowanie felg. Malowanie felg może wykonać malarnia proszkowa, oczywiście w mieście Białystok, a także w każdym innym. Początkiem jest z całą pewnością oczyszczenie powierzchni, najodpowiedniej przez delikatne jej piaskowanie. Następnie trzeba powierzchnię albo zakonserwować odpowiednim lakierem, albo też nadać feldze niebagatelnego wyglądu poprzez malowanie za pomocą specjalnego proszku. Taka odnowa jest wszechstronna, może tyczyć się felg aluminiowych oraz felg stalowych. Felgi po takiej zmianie wyglądają niemalże jak nowe. Dodatkowo, jeżeli dopasuje się należyty kolor, w takim przypadku całe auto wygląda o wiele lepiej.

Więcej na: tutaj

Dodaj komentarz