O jakiego rodzaju zaletach i wadach musisz wiedzieć przed zakupem roweru krossowego?

Rowery krossowe stają się coraz w większym stopniu znane w Polsce. Sporo Polaków decyduje się na ten gatunek roweru, albowiem w przeciwieństwie do w ostatnim czasie popularnego Roweru górskiego posiada on o wiele więcej zalet.

Najbardziej znaczącą zaletą jest to, że na rowerze tym wygodnie się jeździ niezależnie od terenu, wygodnie prowadzi się go równocześnie na asfalcie czy na drodze w lesie. Niemniej jednak uniwersalność ta nie jest jednakże do końca taka fajna. Koła roweru kross będą radzić sobie na nieutwardzonej trasie, ale z całą pewnością nie nadadzą się do wymagającej jazdy, dlatego że nie poradzą sobie na przykład ze sporymi kamieniami. Opony są właściwie delikatne i jeżeli będziemy mieli ochotę użyć rower do tego rodzaju jazdy, możemy się błyskawicznie rozczarować.

Warto napomknąć także o tym, że rowery kross mało dobrze sprawdzają się w momentach ostrych podjazdów, duże koła i dodatkowo kierownica, która wymusza niejako prostą sylwetkę, zdecydowanie to utrudnią. Atutem owej kierownicy jest jednak to, iż rowery kross są ochoczo wybierane przez osoby, które mają kłopoty z kręgosłupem i które szukają rowerów z tego typu kierownicą. Rower krossowy bez problemów można zamienić w rower trekkingowy – trzeba tylko nabyć odpowiednie elementy dodatkowe. Rower ten perfekcyjnie spełni swoją rolę jako dwukołowiec wykorzystywany do turystycznych wycieczek. Jeżeli będziemy chcieli zacząć kultywować sport bardziej wyczynowo, to rower krossowy raczej nie bedzie się sprawdzał, lepiej wtedy zakupić inny typ roweru. Należy wspomnieć również o tym, że na rowerze krossowym rozpędzić się jest znacznie prościej, tak jak podtrzymać stałą prędkość.

Dodaj komentarz