Kinkiet ogrodowy- Zalety zastosowania, wykorzystywane surowce, praktyczne porady

Ogród to miejsce, w którym spędza się większość letnich wieczorów. To miejsce relaksu, odpoczynku oraz integracji z rodziną. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest jego oświetlenie. Urządzanie grilla wieczorem jest klimatyczne i z pewnością jednoczy ludzi, jednak warto zadbać wtedy o odpowiedni nastrój, aby każdy z gości czuł się komfortowo i dobrze. Jaki kinkiet do ogrodu warto wybrać? Jakie kinkiety wpisują się w obecne trendy i są funkcjonalne?

Czym jest kinkiet?

Najprościej mówiąc, jest to lampa, która docelowo powinna zostać umieszczona na ścianie. W wielu przypadkach zdarzają się również modele stojące, jednak stanowią one rzadkość. Dawniej tego typu lampy służyły jako oświetlenie biur oraz pomieszczeń pracowników, dlatego też do dziś w wielu sklepach można spotkać się z ich prostą i niewielką budową. Obecne wzornictwo jest na tyle rozwinięte, że pozwala na wybór wielu różnych rodzajów lamp, w tym kinkietów wiszących.

Mniejsze natężenie światła

Światło, które wydobywa się z kinkietu, jest delikatne i subtelne. Sprawia, że dane pomieszczenie, w tym przypadku zewnętrzny taras są skąpane w delikatnym blasku, a nie mocnym i rażącym często świetle, które rozprasza i irytuje, zwłaszcza podczas wieczornych imprez na zewnątrz. Kinkiety mogą oczywiście pełnić funkcje oświetlenia głównego oraz dodatkowego, dlatego po podjęciu decyzji o zastosowaniu kinkietów, nie trzeba rezygnować z innego rodzaju światła.

Światło kierunkowe

Nie sposób nie wspomnieć o opcji ustawienia kąta padania światła. Dzięki temu istnieje możliwość regulacji padania promieni. Dodatkowo oświetlona może być na przykład kanapa ogrodowa bądź grill, aby żadna osoba nie dostała oparzenia z powodu braku widoczności.

Kinkiety zewnętrzne- Wykorzystywane surowce

Kinkiety zewnętrzne tworzone są najczęściej z materiałów, które nie zachodzą rdzą. Wykorzystywana jest tutaj stal szlachetna oraz miedź, czy mosiądz. Oczywiście rodzaj surowca determinuje cenę. Warto jednak pamiętać, że bez względu na cenę oraz rodzaj surowca, można wybierać spokojnie spośród kilku tysięcy modeli w większości sklepów budowlanych oraz wnętrzarskich. Kinkiety warto umieszczać a miejscach zadaszonych, aby deszcz i śnieg nie uszkodził jego struktury oraz instalacji. Są to niezbędne warunki bezpieczeństwa, do których niepodważalnie należy się stosować. Do kinkietów warto stosować energooszczędne, bezpieczne dla środowiska oświetlenie LED.

 Kinkiety zewnętrzne- Ogród

Kinkiety najczęściej zdobią zewnętrzne ściany budynku. Nie zajmują miejsca, a światło jest nienachalne i subtelne, co poprawia komfort spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz nastrój. Miejsce, gdzie zawiśnie, dany kinkiet jest ustalane według indywidualnych preferencji właścicieli posesji. Dzięki takiemu rozwiązaniu można stworzyć niezwykle ciekawe iluminacje na ścianie budynku. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie kinkietu z czujnikiem ruchu przed wejściem do domu, co sprawi, że szukanie kluczy od domu przestanie być uciążliwe.

Dodaj komentarz